25 Kasım 2009 Çarşamba

Cam vazo

Bu sefer benim yaptığım bir vazoyu sizinle paylaşmak istiyorum.
Hediye gelen çiçekler solduktan sonra elimde böyle bir cam vazo kalmıştı. Ben de onu düz halinden biraz arındırmak istedim. Ama camın görüntüsünü de tam kaybetmek istemedim. O nedenle sadece tek yüzünü boyadım. Üzerine de peçete transferi ile resmi yerleştirdim. İlk deneme olduğu için biraz zorlandım, peçete çok nazik oluyor, yırtılacak diye epey heyecan yaptım :) Sadece bir yerinde ufak bir yapışmayan yer kalmış ama ben vernikledikten sonra farkettim, şimdi ne yapsam bilemedim, yardımcı olacakların önerilerine açığım. Yorumlarınızı bekliyorum.

18 Kasım 2009 Çarşamba

Kesme tahtası

Yine annemin mutfağından, yine annemin elinden bir kesme tahtası. Tahtayı yakarak desen çizildikten sonra renklendirilmiş.

12 Kasım 2009 Perşembe

Ekmek kutusu, tepsi ve çay kutusu...

Annemin evlenirken bana yaptığı ahşap mutfak malzemelerimi daha önce paylaşmıştım. İşte bunlar da annemin kendi için yaptıkları:
(Resimlerin hepsi annemin enstitü zamanından kalan resim kitaplarından alınmıştır)Çilek çilek

İşte bir pano daha :) Bu sefer daha önce hiç yazmadığım bir elden. Güzeller güzeli kuzenimden annemin mutfağına çilekli bir çalışma. Ben zaten çilekleri de çok sevdiğim için içinde çilek figürü olan herşeye bayılıyorum :) Yakında bu konuda süprizlerim olacak zaten :) Çakçakcığım ellerine sağlık :)

10 Kasım 2009 Salı

Ahşap tabak

Annemin ahşap üzerine yakma makinesi ile çizdiği deseni renklendirerek yaptığı bu tabak, şimdi evimizde koridordan geçenlere selam veriyor.

Etamin tablolara devam

Biliyorum epey bir etamin tablo koydum ama biz ailecek bu işi çok seviyoruz :) Daha çok var, hepsini yavaş yavaş koyacağım. Çok da güzel duruyor duvarlarda, bir anda odaya sıcaklık veriyor, sanki daha bir samimi, içten...
Yine annemden, güzel ellerine sağlık...

Maydanoz

Bugün çok sevindiğim bir şey gördüm, ilk defa sayfamız birileri tarafından tavsiye ediliyor/tanıtılıyor. Maydanoz aslında çeşitli blogları tanıtan, paylaşıma imkan sağlayan bir buluşma mekanı diyebilirim. Ve işte bize de yer vermiş bu sefer. Teşekkür ederiz :)
Bir tıkla ulaşabilirsiniz:

7 Kasım 2009 Cumartesi

Tuvalet kağıdı ne işe yarar?

Evet ne işe yaradığını biliyorum ama siz bu işe de yaradığını görmüş müydünüz :

Bu anahtar kutusunu annem sanıyorum 6-7 sene önce boyamıştı. Üzerine transfer ile yerleştirdiği resmin etrafını boyayarak (resim çeşmenin az üzerinde bitiyordu, gökyüzünü boyayarak tamamladı) bütünlük sağladı. Çerçeve ise asıl konu başlığımız. Etrafında gördüğünüz çerçeve, tutkal ile buruşturularak yapıştırılmış tuvalet kağıtları. Üzerine boya ve vernik sürüldükten sonra sert bir hale geldiler. Çok değişik bir doku oluşturuyor. Değişik bir şeyler denemek isteyenlere tavsiye ederim.

Çiçek açan mumluk

Evde hiç kullanmadığımız plastik bir piknik tabağı vardı. Ve bir gün bu tabak annemin eline geçti. İşte son hali:Tabağın etrafına ortancaları yapıştıran annem ortasına da mumları yerleştirip harika bir mumluğa dönüştürdü :)

Tığ örtü

İşte yine annemin elinden bir tığ örtü. Aslında sizinle daha çok tığ işi paylaşacağım ama fotoğraflama imkanım olmadı. Hepsi bir gün de çekip yayınlayacağım.